info@atlaspico.com روبروی مارک آنتالیا ، خیابان 470 ، آپارتمان إرکال ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 15 90-2423249207+

دپارتمان خرید و فروش مسکن

دپارتمان خرید و فروش مسکن
ناصر میقان دوشنبه 11 اسفند 1399 0 نظر

دپارتمان خرید و فروش مسکن

دپارتمان خرید و فروش مسکن

خرید ملک در ترکیه ، به تازگی در میان ایرانیان بسیار رواج پیدا کرده است. پس از خرید ملک در ترکیه ، شما یک سرمایه گذاری انجام داده اید.

این سرمایه گذاری فقط از لحاظ مالی نیست. بلکه مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال  می توان به موارد زیر به آنها اشاره کرد :

 •          اخذ اقامت در ترکیه
 •          تجربه کیفیتی مشابه با اروپا با هزینه پایین تر
 •          سرمایه گذاری مالی بزرگ
 •          بهره مندی از خانه هایی مدرن و با کیفیت

اینها برخی از مزیت های خرید ملک در ترکیه هستند. به همین دلیل ممکن است انتخاب شهر مناسب جهت خرید خانه کمی برای شما مشکل باشد.

مجموعه ما با ارائه مشاوره رایگان به شما کمک می کند تا بر اساس شرایطی که دارید ، بهترین شهر ترکیه را برای سکونت انتخاب کنید.

 خرید و فروش ملک در ترکیه

مراحل و شرایط خرید ملک در ترکیه

ذغدغه بسیاری از ایرانیانی که قصد سفر و خرید ملک دارند این است که مراحل خرید ملک در ترکیه چیست و به دلیل ناآشنا بودن از هدف خودشان دور می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مراحل خرید ملک در ترکیه آشنا کنیم

 دپارتمان خرید و فروش مسکن

اولین کاری که باید انجام شود بازدید از ملک و انتخاب ملک است در صورتیکه ملک انتخاب شد تیم حقوقی شرکت قرارداد فروش را آماده می کنند. این قرارداد مانند قرارداد خرید ملک در ایران است که شامل نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبتی، شماره و محل ملک، اطلاعات مالکیت، شرایط مورد توافق اعم از نحوه پرداخت، وسایل و امکانات موجود در ملک، شرایط تحویل ملک در آن قید می شود. این قرارداد در 3 نسخه تنظیم و توسط مالک و خریدار امضا می شود. مسئولیت اسناد مالکیت و احراز مالکیت فروشنده بر ملک و کنترل کلیه اسناد بر عهده تیم حقوقی شرکت می باشد. بعد از تنظیم قرارداد مالک مبلغ پیش پرداختی به عنوان بیانه از خریدار دریافت می کند که این مبلغ در قرارداد ثبت می شود و رسید مبلغ دریافتی به خریدار داده خواهد شد. پس از این مرحله مالک به اداره ثبت اسناد ترکیه مراجعه می کند و جهت فروش ملک پرونده جدید باز می کند در این مرحله باید استعلام انجام شود . دلیل استعلام این است که ملک نباید در منطقه استراتژیک و نظامی باشد، این استعلام از طرف ارتش ترکیه انجام می شود و حدود 45 روز الی 2 ماه زمان می برد. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می گردد.

مراحل خرید ملک در ترکیه

معمولا پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک در اداره اسناد و املاک ترکیه به مالک پیامک ارسال می شود که در آن تاریخ امضا و انتقال سند مشخص خواهد شد و در تاریخ مشخص شده باید مالک و خریدار به اداره ثبت سند و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک در حضور مامور اداره ثبت و اسناد ترکیه کنند و انتقال ملک انجام شود.

مدارکی که خریدار باید به اداره اسناد و املاک ترکیه ارائه دهد

 1. 6 قطعه عکس.
 2. شماره مالیاتی (با مراجعه به اداره مالیات ترکیه قبل دریافت است).
 3. اصل و ترجمه تایید شده پاسپورت خریدار.
 4. ارائه مدارک مترجم رسمی که از خود مترجم دریافت می شود.
 5. ارائه اصل و ترجمه تایید شده وکالتنامه(در صورت خرید وکالتی).

مواردی که باید به آن توجه شود

 • باید دقت داشته باشید که ملک مورد نظر دارای مشکلاتی از قبیل گرو ماندن ملک از طرف دولت برای بدهی و یا رهن و وام پرداخت نشده نباشد.
 • برای این منظور از دفتر اسناد رسمی اطلاع کسب کنید.
 • اگر اتباع خارجی خواهان اجاره ملکی در ترکیه باشند، باید اجازه اقامت اخذ کنند. ولی برای خرید ملک نیازی به داشتن اقامت نیست.
 • در موضوع خرید و فروش ملک، همیشه کمک گرفتن از یک شرکت فروش املاک مجرب و خبره به نفع خریدار بوده است. پس توصیه می شود از یک شرکت فروش کمک بگیرید.

 خرید و فروش ملک در ترکیه

 

چگونگی بنام زدن  خانه و ملک در کشور ترکیه

سند ملکی در کشور ترکیه  tapu  ( تاپو ) گفته می شود و بنام زدن ملک در اداره تاپو انجام می گردد.

برای انتقال سند خانه باید از اداره تاپو وقت قبلی بگیرید.

نکته: سن قانونی جهت سند زدن ملک در ترکیه 18 سال تمام می باشد.

 دپارتمان خرید و فروش مسکن

اکسپرتیز یا گزارش کارشناسی ملک قبل از سند زدن

اکسپرتیز (گزارش کارشناسی ملک)  برای اتباع خارجی و ایرانی ها که برای خرید خانه در کشور ترکیه  اقدام کرده اند ضروری می باشد. لازم است قبل از بنام زدن ملک گزارش کارشناسی ملک را برای ارزیابی قیمت بگیرید تا در مراحل به نام زدن ملک مشکلی ایجاد نشود.

نکته: مراقب شرکت هایی که گزارش غیر واقعی صادر می کنند باشید چرا که در نهایت گزارش غیر قانونی و باطل می شود.

 دپارتمان خرید و فروش مسکن

خرید ملک در ترکیه به عنوان یک سرمایه گذاری

رشد اقتصادی در کشور ترکیه درصد بسیار بالایی دارد. بازار ساخت و ساز در این کشور، تاثیر گذار ترین بخش در اقتصاد ترکیه است. به همین دلیل با خرید ملک در ترکیه، شما صاحب یک دارایی در کشور ترکیه می شوید. برای بسیاری از افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند؛ خرید خانه در این کشور، یکی از بزرگ ترین اتفاقات در زندگی آن ها محسوب می شود. دلیل این امر، رشد بالای جمعیت در ترکیه و نیاز روز افزون به ملک در این کشور است. همین نیاز است که بازار ساخت و ساز و ارزش ملک را داغ نگه می دارد. به همین دلیل شما شاهد این هستید که حتی بسیاری از ساکنین کشور های اروپایی، اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند.

 دپارتمان خرید و فروش مسکن

مناطق مختلف کشور ترکیه برای خرید ملک

برای خرید ملک در ترکیه ، آشنایی با مناطق مختلف این کشور ضروری است. ما در مجموعه اطلس پیکو قصد داریم به شما برای خرید ملک در ترکیه کمک کنیم. آدرس دقیق هر پروژه و مشخصات کامل آن در سایت مجموعه ما قرار داردقبل از اینکه سری به ملک مورد نظر خود بزنید؛ از تکنولوژی نمای ۳ بعدی استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به هر ملک و انتخاب خانه مناسب با نیاز های شما، با مجموعه ما تماس بگیرید.

0